Yoğurt'un yararları
Yararlarını say say bitiremediğimiz yoğurt'un gelin hep beraber tüm yararlarını tekrar gözden geçirelim.

Hızlı ve etkili kilo verdirir

Hızlı ve etkili kilo verdirir

Yoğurt içerdiği yoğun miktarda kalsiyum sayesinde özellikle karın bölgesinde oluşan yağlanmayı azaltmaya etkili bir çözüm sunuyor. Yapılan araştırmalar diyetlerinde yoğurt tüketenlerin, tüketmeyenlere oranla kilo kaybının daha fazla olduğunu gösteriyor. Yoğurt tüketen kişilerde fazla kilo alımı Yoğurt tüketmeyenlere oranla çok düşük seviyelerde görünüyor.

T Hücrelerini aktifleştirerek hastalıklarla savaşıyor.

T Hücrelerini aktifleştirerek hastalıklarla savaşıyor.

Yoğurt, bağışıklık sisteminizi destekleyerek, hastalık ve enfeksiyon gibi durumlarla savaşan T hücrelerinin harekete geçesini sağlıyor ve daha güçlü hale getiriyor. Bağışıklık sisteminin sağlığı için önemli yararlı bakteriler sayesinde de bağışıklığı destekleyerek vücudu enfeksiyonlara karşı direnç oranını arttırıyor. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiren immunoglobulin A açısından da çok zengin bir besin.

Sivilcelerle savaşıyor.

Sivilcelerle savaşıyor.

Bilimsel araştırmalar yoğurt'un, içeriğinde bulunan yararlı bakteriler sayesinde ciltte oluşan sivilce ve kızarıklıklarla savaştığını gösteriyor. Sivilceler de oluşan iltihaplanmalar ile savaşan T hücreleri ayrıca iltihaplanmanın kaynağı olan ölü hücrelerle de savaşarak vücut içerisinden atılmasını kolaylaştırmakta.

Tatlı krizlerine son.

Tatlı krizlerine son.

Yanlış duymadınız!


Günde bir kase yoğurt tüketerek tatlı isteğinizin önüne geçebilirsiniz. Beslenme ve Diyet uzmanları, Bir kase yoğurt protein, karbonhidrat ve yağ oranlarını dengeli bir şekilde içerdiği için kan şekeri değerlerinin dengelenmesini sağlıyor. Sağlıklı beslenmenin temel taşları arasında en önemlisi kan şekerinin dengeli olmasını sağlamaktan geçiyor. Üstelik kan şekeriniz ne kadar dengeli olursa abur-cubur ve tatlı istekleriniz de o oranda azalacaktır. Özellikle canınız tatlı istediğinde ise evinizde yapacağınız meyveli yoğurt son derece sağlıklı tatlılar tüketebilirsiniz.

Vücudunuzda biriken fazla yağların atılmasında etkili.

Vücudunuzda biriken fazla yağların atılmasında etkili.

Kaymaksız olarak tüketilen ev yapımı yoğurt kolesterol oranınızı düşmesi sağlarken aynı zamanda bağırsaklarınız içerisinde bulunan villus çıktılarının daha sağlıklı ve aktif olmalarını sağlıyor ayrıca  içeriğinde bulunan yararlı bakteriler sayesinde bağırsak sistemlerinizi rahatlatıyor. Bağırsaklarda oluşan emilim hatalarını onararak, çok daha fazla yağın dışkı ile vücuttan atılmasını sağlıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 5 tepki)

2 yorumlar

Kilo verelimmmmmmmm...

Cevap|0
Rahmi KılıçZiyaretçi 10 ay önce

Yoğurt oldukça yararlı bir besin.

Cevap|0