Sinema Salonunda Bulunan 5 Tip İnsan
Sosyal analizlerin en net yapılabildiği sinema salonları, birbirinden farklı ve birbirine benzer özellikler taşıyan insan grupları ile toplum analizi sunar. Sosyo- ekonomik toplumu en rahat inceleyebileceğiniz alanlardır.

1. Eğlenceli Kişi Tipleri

Eğlenceli Kişi Tipleri

Kocaman kahkahalarla gülmeyi seven ve neşesiyle gülme efektini herkese bulaştımayı seven insanlar, komedi filmlerinin hiçbirini kaçırmadan orada olurlar. Toplu halde gülmek; stres atmakta, kaynaşmakta ve insanların rahatlamasında büyük etkiye sahiptir. Gülmekten çekinen, gülümserken ağzını kapatan insanların yaşadığı bir toplumda yaşıyoruz. Kimileri için altın fırsat niteliğindedir.Karanlıkta kimse görmezken gülen ve herkese gülücüklerini saçmak isteyen iki insan tipi, aynı sinema salonunda bir araya gelirler.

2. Eleştirmen Kişilik Tipleri

Eleştirmen Kişilik Tipleri

Genellikle ''memnuniyetsiz'' ve ''bilirkişi'' tipleri, özellikle konusuz, sanat filmleri ve ne kadar saçma film varsa onu seçerler. Çünkü eleştirilecek çok fazla konu vardır. Entellektüel görünmeyi tercih eden, ''asla'' kendisi gibi olmayan ve hep karşıdaki üzerinden yorum yapan tipler, sinema salonlarında net bir şekilde görebileceğiniz tiplerdir. Hiçbir sahneyi kaçırmamaya özen gösteren, uzak ufuklara bakarak konuşmasına derinlik katmaya çalışan, az- sevimli tiplerdir.Komik sahnelerde bile gülmemek için direnirler.

3. Romantik Kişiler

Romantik Kişiler

Her yerde aşk görmek isteyen, göz yaşını pınarının hemen ucunda tutan naif kişi tipleridir. Dram, romantik, aile, biyografi hatta belgesel bile izleyerek,içlerindeki duygulara karşılık bulan nazik insan tipleridir. Empati duyguları gelişmiş, yumuşak tonda bakan ve ''ben çok beğendim'' cümleleriyle, izledikleri filmi herkese anlatmak isteyen gayet- sevimli insan tipleridir.

4. Sosyal Doz Kişilikler

Sosyal Doz Kişilikler

Yaşadığı şehirde sosyal aktivite imkanı olmayan insanların sıklıkla gitmeyi tercih ettiği sinemalar, kimiler için izlemeye değer bulduğu konuları geniş ekranda izleme olanağı, kimileri için sosyalleşme alanlarıdır. Yeni arkadaşlarıyla veya yeni arkadaş edinmek için, film konusundan girilen ''patlamış mısır yer misin?'' sorusuna kadar devem eden, girişken insan tipleridir.

5. Ev Hanımları

Ev Hanımları

Sinema kampanyaları ve çocuk filmlerinin artmasıyla, bir zamanlar hiç dolmayan koltuklar artık ev hanımları sayesinde tıka basa. Sosyal etkinliği geliştirmekte en başarılı olan anneler ve çocukları, sinema salonlarının en eğlenceli ve en belirgin kişileridir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 5 tepki)

0 yorumlar

Bunun hakkında ilk yorumu yapın !