Futbol Oynayanların Bildiği 5 Durum
Futbol çoğunlukla erkeklerin ilgisi çekse de aslında bazı kadınlar için de önemli bir yere sahip. Hatta günümüzde başarıları ile adından sıkça söz ettiren kadın futbol takımlarından bahsetmek mümkün. Oysa bu insanların bildiği bazı durumlar futbola ilgisi olmayanların ağzını açık bırakıyor. İşte yalnızca futbol oynayanların bildiği durumlardan 5 tanesi.

1. Rutin Antrenman

Rutin Antrenman

Antrenman her spor dalı için önemli bir yere sahip olsa da futbol oynayanlar için vazgeçilmez olmak zorunda. Gerek küçük alanlarda yapılacak koşular gerek serutin top alışverişleri bu insanların hayatlarının her noktasında bulunuyor.Özellikle karşılarına çıkacak her fırsatı futbol aşkına değerlendirmek zorunda olduklarını da iyi biliyorlar.

2. Seyircinin Önemi

Seyircinin Önemi

Her müsabaka için seyirci önemlidir. Ancak futbol için hayati bir yerdedir seyirci. Çünkü futbol oynayanlar seyircinin verdiği coşkuyu hiçbir şeyde bulamayacaklarını bilirler. Hatta seyircisiz oynama cezasının da 1 – 0 yenik başlamak olduğunun çok iyi farkındadırlar.

3. Penaltının Önemi

Penaltının Önemi

Futbol maçlarında penaltı durumu başlı başına bir hayati önem taşır. Maçın kaderini değiştirecek bu durumun önemi ise yalnızca futbolcular tarafından en iyi bilinir. Çünkü o penaltı şutunu çekecek olan kişiye yüklenen sorumluluk başka hiçbir şey ile ölçülemez.

4. Sabırlı Olmak

Sabırlı Olmak

Futbol maçlarında verilmeyen goller, gösterilmeyen kartlar ya da sakatlıklara rağmen oyuncu çıkarılmaması biz izleyiciler için olağan durumlardan. Ancak futbol oynayanlar için durum hiç de öyle değil. Haksızlığa uğrayan bir futbolcu hakemin borusunun öteceğini her zaman bilir. Bu nedenle öfkesini kontrol altına alır ve sabırla uygun zamanı bekler.

5. Düşse de Devam Etmek

Düşse de Devam Etmek

Sakatlanmak,bir yeri acımak ya da kanamak her futbolcunun başına gelmiştir. Ancak o futbolcu takımın bel kemiği ise, bu durumu göz ardı edip koşmak ve maçta kalmak zorunda olduğunu bilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 5 tepki)

0 yorumlar

Bunun hakkında ilk yorumu yapın !