Çocukluğumuzda Özendiğimiz 5 Çizgi Film Kahramanı
Çocukluğu 90'lar döneminde geçen herkesin aşina olduğu ve seyrederken onun yerinde ben de olsam dediği bir çizgi film kahramanı illa ki olmuştur. Bu çizgi film kahramanları günlük hayatta normal kişilerin yapamadığı şeyleri yaparak herkesin ilgi odağı haline gelen ve hafızalara kazınan isimlerden oluşmuştur. İşte çocukluğumuzda özendiğimiz 5 çizgi film kahramanı;

1. Temel Reis

Temel Reis

Temel Reis çizgi filmi ilk olarak 1929 senesinde mizah dergisi olan Thimble Theatre dergisinde yayımlanır. İlk etapta Safinaz karakteri ve ailesinin etrafında geçen hikaye Temel Reis'e duyulan ilgiden sonra ona yönelir. Yediği ıspanakla güçlenen Temel Reis karakteri herkesin özendiği çizgi film kahramanı olarak hafızalarda yer edinir.

2. Red Kit

Red Kit

Vahşi Batı'nın kanun adamı olarak bilinen ve Daltonların baş düşmanı olan Red Kit hızlı silah çekmesi ve atışını tam isabet ettirmesi ile pek çok çocuğun o dönemki kahramanlarından biri olmayı başarmıştır. Atı Düldül ve köpeği Rin TinTin ile birlikte maceradan maceraya koşarak herkesin özendiği bir karakter olmuştur.

3. Şirinler

Şirinler

Küçük boyutlarda mavi renkli yaratıklar olarak hayatımıza giren şirinler çocukların özendiği ve onlar gibi bir mantar evinde yaşamak istediği dönemlerden geçmiştir. Günümüzde hala sinemaya uyarlanan ve pek çok televizyon kanalında eski bölümleri yayınlanan Şirinler karakterleri efsanevi bir şekilde adından söz ettirmektedir.

4. George Jetgiller

George Jetgiller

Yayınlandığı dönemlerde uzay aracı ile birlikte havada süzülen ve evindeki her şeyi mekanik bir sisteme bağlayan George Jetgiller karakteri uzay konusunu işleyen çizgi filmlerin başında gelerek pek çok kişiye de uzay konusunda açılım sağlamıştır.

5. Müfettiş Gadget

Müfettiş Gadget

Sakar bir müfettişin etrafında olanlardan bir haber bir şekilde araştırmaya koyulduğu konuları anlatan çizgi film içerisinde yer alan Gadget karakteri pek çok çocuğun müfettiş olma hayali kurmasına neden olmuştur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 5 tepki)

0 yorumlar

Bunun hakkında ilk yorumu yapın !