Çayı Sevenlerin Bildiği 5 Durum
Çay tüketimi özellikle dünya üzerinde rezervine en çok rastlanan ülke olduğumuzdan dolayı Türkiye'de oldukça fazladır. Öyle ki çay olmadan günün keyfini çıkaramayan ve kendisini mutsuz hisseden pek çok insan vardır. Bu duyguları yaşayan insanların bildiği 5 durum ise şöyle;

1. Çay İçmek için Özel Bardak

Çay İçmek için Özel Bardak

Çay tüketiminde bulunan kişilerin gerek evlerinde gerekse de ofislerinde mutlaka kendilerine özel olarak bulundurdukları mutlaka bir bardak vardır. Bu bardak kimi zaman ince belli klasik çay bardağı, kimi zaman da oldukça büyük bir kupa olabilir.

2. Çay İçmeyenleri Anlayamamak

Çay İçmeyenleri Anlayamamak

Ülke genelinde çay tüketiminde bulunan o kadar çok insan var ki, çayı sevmeyen ve tüketimini yapmayan kişileri anlayamamak ve kendilerinin yaşam değerlerini sorgulamak ister istemez insanların yaptığı bir şeydir. Ülkede çoğu çay tüketen kahve tüketmemekte, kahve tüketen ise çay tüketmemektedir.

3. Değişik Tattaki Çayları Deneme İsteği

Değişik Tattaki Çayları Deneme İsteği

Farklı markaların her gün bir yenisini çıkardığı çay çeşitlerinden alarak deneme isteği çay tüketen pek çok insanda vardır. Klasik çay tüketiminin yanında yaz ve kış çayları olmak üzere farklı ürünler üreten firmaları bu ürünleri çay sevenler tarafından ilgiyle takip edilir.

4. Kahve İçenleri Bağımlı Olarak Görmek

Kahve İçenleri Bağımlı Olarak Görmek

Her ne kadar çay olmadan durmasalar da çoğu kişi kahve içenleri kafein bağımlısı olarak görür. Çay tüketimini gün içerisinde 4-5 kere yapan kişilerin farkında olmasalar da bağımlı olmaları kahve içen insanlar için de bu yargıya varmalarına neden olur.

5. Çayın Soğumasına Fırsat Vermemek

Çayın Soğumasına Fırsat Vermemek

Çay severlerin en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesi de çayın soğumasına fırsat vermeden hızlı bir şekilde tüketimini yapmaktır. Her ne kadar dilin yanmasına neden olsa da çay soğumadan tüketmek tadını almak açısından önemlidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 5 tepki)

0 yorumlar

Bunun hakkında ilk yorumu yapın !