Bir Dönem Moda Olup Sonra Hayatımızdan Çıkan 5 Şey
Geçmiş senelerde moda furyası içerisine dahil olan ve bir süre kullanıldıktan sonra hayatımızdan çıkardığımız pek çok şey olmuştur. Geriye dönüp bakıldığında bazen sevinç bazen de utanç kaynağı olan bu moda ikonları şimdilerde yerini başka bir moda furyasına kaptırsa da bir dönem hayatımızda moda olmuş ancak sonradan çıkardığımız 5 şey arasında şunlar vardır;

1. Çağrı Gönderme

Çağrı Gönderme

Kontörlü hat dönemlerinden kalma ve o dönemlerin ergen yaştaki kişilerin birbirlerine sıkça gönderdiği çağrılar oldukça modaydı. O dönemlerde sevgilisi olan kişilerin sıra ile birbirlerini arayıp kapatmaları birbirlerini düşündükleri anlamına gelirdi.Akıllı cihazlarla ve teknoloji gelişimi ile bu furya son buldu.

2. Kızılötesi Kullanma

Kızılötesi Kullanma

Bir dönemin birbirini şarkı gönderme aracı olan kızılötesi, bluethooth aracı çıkana kadar sevgililerin birbirlerine telefonları birleştirerek şarkı göndermelerine yarıyordu. Ancak bluethooth destekli olan telefonların üretilmesi ile bu furyada son bulmuş oldu.

3. Ekran Logoları

Ekran Logoları

Cep telefonlarına SMS yöntemi ile kontör vererek ekran logosu satın almak o dönemlerin cihaz kişiselleştirme yöntemlerinden biriydi. Rastgele gönderilen bu logolar beğenilmediği zaman kişilerin tekrar alım yaptığı ve pek çok bireyin o dönemlerde bu işe ciddi para döktüğü bilinse de şimdiler böyle bir durum söz konusu olmadan mağazalardan ücretsiz bir şekilde dilenen tema indirilebiliyor.

4. Discman

Discman

Kaset çalar dönemlerinden cd çalar dönemlerinde geçişlerde her ne kadar masa üstü bilgisayarlarda yer alan cd oynatıcılar oldukça iş görse de kişilerin dışarıya çıkarken de müzik dinleyebilmelerini sağlayan discmanlar vardı.

5. Msn Messenger Uygulaması

Msn Messenger Uygulaması

Bir dönemin Whatsapp uygulaması olarak bilinen konuşma uygulamasını kullanımı o dönemlerde oldukça zevkliydi. Birbirine titreşim göndermek ise furyanın vazgeçilmez hareketlerinden biriydi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 5 tepki)

0 yorumlar

Bunun hakkında ilk yorumu yapın !