Ailenizin Sözünü Dinlemenizi Gösteren 5 Neden
Anneler, babalar, abiler ya da ablalar hayatın hep bir noktasında nasihat vermişlerdir. Her ne kadar o vakitler bu durum sıkıcı gelmiş olsa da ilerleyen zamanlarda mutlaka hak verilirler. Aslında onları Dinlemeniz gerektiğini gösteren nedenler hep vardır. Işte onlarda yalnızca 5 tanesi.

1. Yaşanmışlıkları Vardır

Yaşanmışlıkları Vardır

Arkadaşlarımız ile olan ilişkilerimiz, nereye gidip geldiğimiz, okul hayatımız ya da sevgilimiz mutlaka ailemiz tarafından eleştirilmiştir. Her ne kadar bu eleştirilere kulak asmasak da aslında onların tüm bu konularda yaşanmışlıkları olduğu unutulmamalıdır.

2. Daha Çok İnsan Tanımışlardır

Daha Çok İnsan Tanımışlardır

İnsan analizleri konusunda herkes kendisinin daha iyi olduğunu savunur. Aslında işin gerçek yüzü hiç de öyle değildir. Daha çok insan tanıyanlar bu konuda daha tecrübelidir. Tıpkı bizi onlar konusunda uyaran ailelerimiz gibi.

3. Yanlış Kararları Bilirler

Yanlış Kararları Bilirler

Kritik bir karar alınacağı zaman aileler mutlaka orada olur ve karar akışını etkiler. Bu aslında hoş bir durum değilmiş gibi görünebilir. Ancak onlar yanlış kararlar konusunda aslında birer uzmandır ve çocuklarının da aynı hatayı yapmasını istemezler. Aslında hep bundan konuşur, bundan yakınırlar. Göz göre göre yanlışa sürüklenmelerine tahammülleri yoktur.

4. Karşılıksız Yalnızca Onlar Severler

Karşılıksız Yalnızca Onlar Severler

Yaşantının her noktasına dokunup her konuda müdahale eden aileler sıkıcı görünebilir.Ancak ilerlemeden yol ile ilgili tavsiyelerde bulunmalarında asla kendi çıkarları yoktur. Üstelik tecrübe etmedikleri bir konu ile ilgili de risk almazlar. Çünkü en saf ve temiz, üstelik karşılıksız yalnızca onlar severler.

5. Üzerinde Günlerce Düşünebilirler

Üzerinde Günlerce Düşünebilirler

Bir konu ile ilgili sürecek analiz birkaç saat olabilir. Ancak aileler için bu konunun çocuklarını ne kadar ilgilendirip ilgilendirmediği önemlidir. Zira çocuklarını ilgilendiren konular ailelerin günlerce odağında kalabilir ve en doğru karar enine boyuna düşünülebilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 5 tepki)

0 yorumlar

Bunun hakkında ilk yorumu yapın !